04 września 2018

W niedzielę, 2 września, w naszej kaplicy odbyła się jak zawsze Boska Liturgia, a także molebień w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających właśnie nowe szkolne zmagania w zdobywaniu wiedzy. Tego dnia był także obecny gość, ks. Aleksiej Makarenko z Brześcia (Białoruś), który wspólnie z proboszczem, ks. Gabrielem Białomyzy, celebrował Boską Liturgię.

 

Ojciec Aleksiej na co dzień pełni swoją duszpasterską posługę w świątyni, której niebiańskim Patronem jest również św. Spirydon Cudotwórca. Przyjechał do Mińska Mazowieckiego wraz z rodziną, będąc w drodze na Korfu, aby pokłonić się tam relikwiom naszego wspólnego Patrona. Nasz proboszcz, o. Gabriel, serdecznie pozdrowił o. Aleksieja i całą jego rodzinę, życzył udanego wyjazdu oraz poprosił, aby oddali pokłon relikwiom św. Spirydona również w imieniu wszystkich parafian z Mińska Mazowieckiego, którzy tak często modlą się do niego i proszą o jego wstawiennictwo. Pozdrowił także wszystkich uczniów z okazji nowego roku szkolnego, życząc im, aby Duch Święty umacniał ich zawsze w szkolnych trudach. Ojciec Gabriel podkreślił również fakt, że we wrześniu rozpoczynamy nie tylko nowy rok szkolny, ale także nowy rok cerkiewny. Dlatego życzył również wszystkim parafianom, aby i ten nadchodzący rok cerkiewny był znaczący i przyniósł korzyści naszemu duchowemu i parafialnemu życiu.

 

Po nabożeństwach o. Gabriel zaprosił serdecznie o. Aleksieja z rodziną oraz wszystkich zgromadzonych na spotkanie integracyjne do pobliskiego Celestynowa, aby spędzić wspólnie niedzielne popołudnie, korzystając jeszcze z ciepłej, letniej pogody. Tam, na łonie przyrody, w Centrum Edukacji Leśnej, mogliśmy miło i towarzysko spędzić czas przy stole i muzyce, porozmawiać i pośpiewać. Dzięki uprzejmości naszych drogich Parafian, Agnieszki i Pawła, którzy byli organizatorami całego przedsięwzięcia, mogliśmy także zwiedzić tutejsze muzeum, bogate w wiedzę na temat lasu i ochrony przyrody.

 

Był to dobry i korzystny czas w naszym życiu, za który dziękujemy Bogu i św. Spirydonowi.

 

Paweł Gocko

zdjęcia: autor, m. Elżbieta Białomyzy, Katarzyna Rabczuk, Halina Wieczorek

Początek roku szkolnego i spotkanie integracyjne w Celestynowie

Parafia Prawosławna pw. św. Spirydona Cudotwórcy 

w Mińsku Mazowieckim

    Polub nas:

 

 

     © 2018-2023

     Copyright by Parafia Prawosławna pw. św. Spirydona Cudotwórcy w Mińsku Mazowieckim

     Created with WebWave CMS

Odwiedź nas:

ul. Warszawska 69

05-300 Mińsk Mazowiecki

Proboszcz:

ks. mgr Gabriel Białomyzy

tel. +48 506 966 339

Odwiedź nas:

ul. Warszawska 69

05-300 Mińsk Mazowiecki

Proboszcz:

ks. dr Gabriel Białomyzy

tel. +48 506 966 339